Součástí online kurzu

Změna pro život

kurz Změna pro život Vám nejen předá informace, ale i pomůže provést změnu. Vezměte zdraví do vlastních rukou!

Kapitola: Výživa od prenatálu k pubertě

Obsah kapitoly

Lekce 1 – Úvod do výživy dětí

Proč je zdravá strava důležitější pro děti než pro dospělé? Potřebujeme i v létě dodávat tělu vitamín D? Jak vypadá buňka a jak funguje?

Dozvíte se, že vitamín D ze slunce nelze jeho zásoby v těle vytvořit a proč. Zjistíte, že děti potřebují mikroživiny a makroživiny ve vyvážené míře. Dozvíte se, jak zařídit, aby děti jedli, co jim prospívá. Dozvíte se, co znamená, když jsou buňky pluripotentní. Dozvíte se, jak a proč se tělo zbavuje odpadků pomocí organel a jak se vytváří energie pomocí mitochondrií.

Lekce 2 – Co musíme hlídat – Chránit

Jaká je úloha dospělého a jak chránit vnitřní orgány dítěte? Jak fungují buňky, jak probudit informace v buňce?

Dozvíte se jak nedělat chyby a jak z kyselého prostředí v sobě vytvářet správné mírně zásadité. Dozvíte se, že pokud se dobře nestravujete, tělo uplatňuje autokanibalismus. Dozvíte se, že nejdůležitější je s dětmi prosadit svůj záměr.

Lekce 3 – Co musíme hlídat – Proplachovat

Proč není zdravá ovocná šťáva? Proč pít čistou vodu?

Dozvíte se, že pro dítě je nejdůležitější čistá voda. Dozvíte se, jaká voda je nejlepší pro tělo a jak si ji vyrobit. Dozvíte se, že ovocné šťávy ztučňují játra, zapříčiňují kardio-vaskulární onemocnění a ničí klouby. Dozvíte se, že opakovat dětem co je dobré, i když to nemá žádný okamžitý efekt, je užitečné.

Lekce 4 – Co musíme hlídat – Živit

Proč nemusím vše dělat na 100%? Co obsahuje růstové hormony a antibiotika, pesticidy, herbicidy, urychlovače růstu? Co potřebuje dětské tělo?

Dozvíte se jak zacházet s lepkem, sojou, fruktózou a živočišnými bílkovinami. Dozvíte se, v jakých potravinách jsou kalorie. Dozvíte se, jak se lysují oleje a které jsou opravdu tělu prospěšné. Dozvíte se, jak je to s rybami a příjmem omega3 mastných kyselin. Dozvíte se, že některé tuky snižují záněty. Dozvíte se, že bez zeleniny a doplňků stravy se dětské tělo neobejde.

Lekce 5 – Hry – Psychologie

Jak se dá nakupovat podle duhy? Proč mají děti v kuchyni pomáhat? Jak správně dětem prodat informace?

Dozvíte se, jakou funkci mají barvy ve stravě. Dozvíte se, že díky vlastní zahrádce a baby zelenině dokážete děti zapojit do práce s radostí. Dozvíte se, jak funguje olej na létání. Dozvíte se, jak fungují další “triky” – karty, šlapání bublinek, perličky, akvárium a lov, strom bez listí, hra se žetony a pokladem.

Lekce 6 – Hry – Jak na to? Praktická část s recepty

Jak a proč se stát pašerákem? Proč některé dary patří do koše? Co všechno se dá schovat do muffinů?

Dozvíte se triky pro přípravu kečupu a hranolek, které děti milují. Dozvíte se, jaká sladidla jsou nevhodná a jaká jsou naopak vhodná. Dozvíte se, proč se některým rostlinám říká, že fungují jako superfood – super potraviny, a proč se mohou konzumovat každý den a míchat do každého jídla. Dostanete tipy na mnoho receptů, které děti milují.

Kapitola je součástí kurzu:

Online kurzu Změna pro život
s celostní lékařkou Barbarou Miller

Kurz který Vám nejen předá informace, ale i pomůže provést změnu. Vezměte zdraví do vlastních rukou!

Dalš kapitoly online kurzu Změna pro život

Trendy a chyby ve stravování

Zvyš svoji obranyschopnost proti stresu. Docil občerstvujícího spánku. Získej pocit tělesného blaha a radosti ze života.

Hormony, (n)emoce a krev

Cítíš, že něco už není v rovnováze, ale nevíš co. Cítíš se mizerně a stále bez energie, ale nevíš, jak z toho ven.

Střeva v první linii

Jsi to, co vstřebáváš. Obsah tvých střev může za to, jak se cítíš. To je základem silné imunity a pevného zdraví.

Efektivní mikroorganizmy

Kurz pro Vás připravili

Barbara Miller, MD.

Barbara Miller je lékařka a odbornice na funkční medicínu. Je vyjímečná svým celostním přístupem k člověku, který zahrnuje jak fyzickou tak lékaři často opomíjenou duševní stránku. Její praxe stojí na pozorné interpretaci výsledků krevních rozborů, na ladění hormonální rovnováhy, na odstraňování chyb ve stravování a na zachování zdravého střeva. Paní doktorka je také skvělou řečnicí a učitelkou, která upoutá svým projevem, proto kurz s ní pro Vás jistě bude nevšedním a obohacujícím zážitkem.

Mgr. Michaela Alali Beitlová

Míša Verde Beitlová je zdravě sebevědomá žena s onkologickou zkušeností, autorka projektu Vitamíny s příběhem a spoluautorka projektu Umělci života. Po dokončení náročné dvouleté léčby v komplexním onkologickém centru si přála zůstat zdravá. K tomu jsou potřeba informace a sebevědomí vzít zdraví do svých rukou. Obojí už přes 8 let neustále prohlubuje a pomáhá tak i lidem kolem sebe. Její přínos je umění pracovat s informacemi a šířit je srozumitelnou formou dál.