Součástí online kurzu

Změna pro život

kurz Změna pro život Vám nejen předá informace, ale i pomůže provést změnu. Vezměte zdraví do vlastních rukou!

Kapitola: Trendy a chyby ve stravování

Zvyš svoji obranyschopnost proti stresu. Docil občerstvujícího spánku. Získej pocit tělesného blaha a radosti ze života.

Obsah kapitoly

Lekce 1 – Co znamená být zdravý?

Jak se vyznat v informacích o zdraví? Proč fungují buňky jako velké továrny?

Cílem je, aby tělo fungovalo, jak má a abyste se cítili dobře, což znamená, že každá buňka v těle musí fungovat dobře. Podíváte se dovnitř buněk a zjistíte, že to v nich funguje jako ve velkém městě s funkčními budovami – elektrárnami, továrnami, informačními centry.

Lekce 2 – Zdroje škodlivin v našem okolí

Jaké jsou systémy pro detoxikaci? Jak tyto systémy fungují? Víte, že účtenky za nákup jsou nejvyšším zdrojem BPA?

Nejdůležitější je zbavovat se škodlivin pomocí orgánů pro detoxikaci. Budete překvapeni, co vše kolem nás působí jako toxiny a dozvíte se, jak se chovat, abyste se jim vyhnuli.

Lekce 3 – Zdroje škodlivin v kosmetice

Co jsou to xenohormony? Jak se zbavit šedin bez škodlivé chemie? Co dokáže obyčejná jedlá soda?

Dozvíte se, že zhubnout Vám může zabraňovat překvapivě Váš šampón a vše nevhodné, co dáváte na kůži. Dozvíte se, že deficity se v těle projeví na fyzické úrovni silně až po dlouhé době a že je tedy potřeba hlídat, aby k nim vůbec nedošlo.

Lekce 4 – Chyba č. 1: Nedostatek vody

Jak vypadá správný pitný režim? Jak se dostávají toxiny z těla ven? Jak vypadají zdravé ledviny?

Dozvíte se, že když dostatečně nepijete, tělo se nemůže zbavit škodlivin. Dozvíte se, že ledviny tvrdě pracují a jak je podpořit.

Lekce 5 – Chyba č. 2: Nezdravé potraviny – lepek

Proč lepek nepatří do lidských těl? Jak vzniká bolest kolen? Jak vzniká karcinogenní akrylamid a v čem je obsažený?

Dozvíte se, že ptáci mají metabolické cesty, jak rozložit lepek, lidé takové cesty nemají. Dozvíte se, že lepek způsobuje záněty ve střevech a to vede k narušení vstřebatelnosti živin.

Lekce 6 – Chyba č. 2: Nezdravé potraviny – soja

Proč soja nepatří do lidských těl? Proč ani fermentovaná soja není vhodná?

Dozvíte se, že soja potlačuje funkci štítné žlázy a vstřebávání minerálů ve střevech. Dozvíte se, že soja má estrogenní účinek a co podle výzkumů tento účinek způsobuje.

Lekce 7 – Chyba č. 2: Nezdravé potraviny – fruktóza

Proč ovoce není zdravé? Jaký je rozdíl mezi starými a novými odrůdami ovoce?

Dozvíte se, že dnešní ovoce obsahuje příliš velké množství fruktózy a proč. Dozvíte se, že velké množství fruktózy ve stravě může způsobit ztučnění jater, diabetes II. typu a vyčerpané ledviny.

Lekce 8 – Chyba č. 3: Nedostatek bílkovin a kouzlo zelených smoothie a klíčků

Proč živočišné bílkoviny způsobují záněty? Jak se vyhnout operacím madlí a astmatu? Co obsahuje kvalitní vhodné bílkoviny? Proč odšťavňovat zeleninu a dělat zelená smoothie?

Dozvíte se, že živočišné bílkoviny jsou pro naše tělo cizí a jejich konzumace vede k zánětům všech sliznic v našem těle. Dozvíte se, že existují alternativy k živočišným bílkovinám a proč jsou tyto pro lidské tělo vyhovující. Dozvíte se, proč jsou zelená smoothie a klíčky živinové bomby.

Lekce 9 – Chyba č. 4: Nedostatek správných tuků

Jaké máme druhy tuků? Kolik tuků a kterých konzumovat? Proč vegani často zdravotně neprospívají? Proč nejíst celé vejce?

Dozvíte se, které tuky jsou vhodné na vaření a které naopak na syrovou stravu. Dozvíte se, že živočišné tuky na rozdíl od živočišných bílkovin jsou zdravé.

Lekce 10 – Chyba č. 5: Žádné smoothie a zeleninové šťávy, mnoho ovocných šťáv a ořechů

Proč jsou ovocné šťávy jed? Proč přílišná konzumace ořechů škodí?

Dozvíte se, proč živinové bomby jako jsou klíčky a smoothie konzumovat ráno a ne večer. Dozvíte se, že nadměrná konzumace ořechů způsobuje záněty.

Lekce 11 – Chyba č. 6: Mnoho sušených plodů, málo rozmanitosti

Proč není přílišná konzumace sušených plodů zdraví prospěšná? Proč nás jednotvárná strava vede k deficitům?

Dozvíte se, že sušené plody ovoce i ořechy dehydrují organizmus. Dozvíte se, že rozmanitá strava dokáže předcházet vznik civilizačních chorob.

Lekce 12 – Chyba č. 7: Nedostatek doplňků stravy

Proč užívat doplňky stravy?

Dozvíte se, že doplňky stravy jsou nezbytné pro zachování zdraví. Dozvíte se jaké mikroživiny denně doplňovat a proč. K této lekci je bonusové video s rozhovorem o doplňcích stravy.

Kapitola je součástí kurzu:

Online kurzu Změna pro život
s celostní lékařkou Barbarou Miller

Kurz který Vám nejen předá informace, ale i pomůže provést změnu. Vezměte zdraví do vlastních rukou!

Dalš kapitoly online kurzu Změna pro život

Hormony, (n)emoce a krev

Cítíš, že něco už není v rovnováze, ale nevíš co. Cítíš se mizerně a stále bez energie, ale nevíš, jak z toho ven.

Střeva v první linii

Jsi to, co vstřebáváš. Obsah tvých střev může za to, jak se cítíš. To je základem silné imunity a pevného zdraví.

Výživa od prenatálu k pubertě

Efektivní mikroorganizmy

Kurz pro Vás připravili

Barbara Miller, MD.

Barbara Miller je lékařka a odbornice na funkční medicínu. Je vyjímečná svým celostním přístupem k člověku, který zahrnuje jak fyzickou tak lékaři často opomíjenou duševní stránku. Její praxe stojí na pozorné interpretaci výsledků krevních rozborů, na ladění hormonální rovnováhy, na odstraňování chyb ve stravování a na zachování zdravého střeva. Paní doktorka je také skvělou řečnicí a učitelkou, která upoutá svým projevem, proto kurz s ní pro Vás jistě bude nevšedním a obohacujícím zážitkem.

Mgr. Michaela Alali Beitlová

Míša Verde Beitlová je zdravě sebevědomá žena s onkologickou zkušeností, autorka projektu Vitamíny s příběhem a spoluautorka projektu Umělci života. Po dokončení náročné dvouleté léčby v komplexním onkologickém centru si přála zůstat zdravá. K tomu jsou potřeba informace a sebevědomí vzít zdraví do svých rukou. Obojí už přes 8 let neustále prohlubuje a pomáhá tak i lidem kolem sebe. Její přínos je umění pracovat s informacemi a šířit je srozumitelnou formou dál.