Součástí online kurzu

Změna pro život

kurz Změna pro život Vám nejen předá informace, ale i pomůže provést změnu. Vezměte zdraví do vlastních rukou!

Kapitola: Hormony, (n)emoce a krev

Cítíš, že něco už není v rovnováze, ale nevíš co. Cítíš se mizerně a stále bez energie, ale nevíš, jak z toho ven.

Obsah kapitoly

Lekce 1 – Hormony a tělesné typy

Jaké tělesné typy existují a co o nás vypovídají? Jak poznáme, jaký tělesný typ jsme? Proč souvisí tělesné typy s tím, jak fungují naše hormony? Proč pivo ničí játra a dělá batohy místo břicha?

Po zhlédnutí kapitoly budete vědět, jaký jste tělesný typ a co to pro Vás znamená. Podle tělesného typu je možné určit, který hormonální systém je zatížený. V dalších kapitolách se dozvíte, jak se zatížením zacházet.

Lekce 2 – Povelové hormony a kortizol

Jak probíhá komunikace mezi nervovým a hormonálním systémem? Jak je tato komunikace důležitá pro náš psychický a fyzický stav? Co je hypofýza a hypotalamus? Jak je chráněno povelové centrum? Jak fungují povelové hormony pro štítnou žlázu? Co je to kortizol? Jak se starat o správnou hladinu kortizolu?

Po zhlédnutí kapitoly budete vědět, co všechno má na starosti mozkové řídící centrum. Budete vědět, jak se mozkové řídící centrum rozhoduje, když vydá příkaz k tvorbě povelových hormonů. Dozvíte se, jak a proč měřit povelové hormony. Dozvíte se, že kortizol – hormon stresu – má zásadní vliv na naše zdraví a dostanete praktické typy, jak se o něj starat.

Lekce 3 – Systém stresu

Jak komplikovaný je systém stresu, na co vše působí kortizol, jaké jsou důsledky jeho nerovnováhy? Jak funguje umělý hormon kortizon a proč není stejný jako kortizol? Které nemoci pocházejí ze stresu? Co jsou a jak fungují bioidentické hormony?

Po zhlédnutí kapitoly budete vědět, co prospívá vašim nadledvinám a jak jim neškodit. Dozvíte se, že spousta vážných onemocnění souvisí s nevyrovnanou hladinou kortizolu a budete překvapeni, jak je to logické.

Lekce 4 – Denní křivka kortizolu

Jaká je ideální hladina kortizolu? Co je to denní křivka kortizolu a máte ji v pořádku? Jak souvisí střídání dne a noci s naším zdravotním stavem? Proč někteří lidé stárnou rychleji a někteří pomaleji?

Po zhlédnutí kapitoly budete vědět, jaké časté zdravotní problémy souvisí s nízkou a vysokou hladinou kortizolu a proč a co přesně Vám pomůže. Dostanete důležitá výživová doporučení a konkrétní doporučení na změnu režimu dne.

Lekce 5 – Štítná žláza

Co řídí štítnou žlázu? Jaký úkol mají hormony štítné žlázy? Jaké symptomy se pojí s poruchou štítné žlázy a proč? Kterých hormonů štítné žlázy je většinou dostatek a které naopak chybí? Jak zacházet s deficitem hormonů štítné žlázy? Jak silně působí stres na štítnou žlázu? Jak postupuje klasická západní medicína při léčbě štítné žlázy a jak postupuje celostní lékař?

Po zhlédnutí kapitoly budete vědět, co konkrétně je prospěšné pro štítnou žlázu a co jí naopak škodí. Budete umět vybrat  potraviny a mikroživiny, které podporují štítnou žlázu a které jsou nezbytné pro její fungování. Budete vědět, co je pro štítnou žlázu naopak škodlivé a proč. A budete vědět, jak fungují náhradní hormony štítné žlázy a proč často nepomáhají. Pochopíte, že hormony štítné žlázy fT4 fungují jako zmražený špenát, který se nedá jíst a fT3 jako uvařený špenát, který nás může nasytit.

Lekce 6 – Krevní cukr a diabetes

Jak ovlivňuje mozková centrála hospodaření s cukry a tuky? Jak se stane, že je někdo inzulin rezistentní? Co to znamená být inzulin rezistentní? Proč i když jím, mám stále hlad? Co nás nutí jíst? Jaký podíl uhlohydrátů má být ve stravě?

Po zhlédnutí kurzu budete vědět, proč jsou tuky vhodnější pro vytváření energie než cukry. Porozumíte smyslu příběhu o pizze a vypnutých zvoncích a tím se můžete vyhnout inzulinové rezistenci.

Lekce 7 – Melatonin

Co je melatonin a proč dokáže opravit tělo a působit jako zpomalovač stárnutí? Jaký režim dne potřebujeme, aby se nám tvořil melatonin? Jaké problémy způsobuje nedostatek melatoninu?

Po zhlédnutí kapitoly budete vědět, jak uspořádat denní režim, aby Vaše tělo regenerovalo samo a využívalo své samouzdravovací schopnosti. 

Lekce 8 – Pohlavní hormony

Jak působí hormonální antikoncepce na systém pohlavních hormonů? Jakou mají funkci pohlavní hormony v těle muže a ženy – progesteron, estrogen a testosteron? Co způsobuje nedostatek a přebytek pohlavních hormonů v těle? Co jsou to xenoestrogeny a co způsobují v našem těle?

Po zhlednutí kapitoly budete vědět, jak podpořit tvorbu pohlavních hormonů, kterých má organizmus málo a jak snížit hladinu těch, kterých je moc. Budete znát bylinky i mikroživiny, které mohou pomoci s vyrovnáním pohlavních hormonů. Budete vědět, co obsahuje xenoestrogeny a jak a proč se jim vyhnout.

Lekce 9 – Krevní rozbory a proč jsou užitečné

Jaké druhy rozborů existují a čím jsou užitečné? Co znamená u výsledku rozboru standardní hodnota a ideální hodnota podle celostní medicíny? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Po zhlédnutí kapitoly budete vědět, jaké krevní rozbory má smysl dělat a proč. Dostanete jejich seznam a doporučení na skupinu specialistů, kteří Vám mohou zprostředkovat zmíněné rozbory a pomoci je naučit číst podle celostní medicíny.

Kapitola je součástí kurzu:

Online kurzu Změna pro život
s celostní lékařkou Barbarou Miller

Kurz který Vám nejen předá informace, ale i pomůže provést změnu. Vezměte zdraví do vlastních rukou!

Dalš kapitoly online kurzu Změna pro život

Trendy a chyby ve stravování

Zvyš svoji obranyschopnost proti stresu. Docil občerstvujícího spánku. Získej pocit tělesného blaha a radosti ze života.

Střeva v první linii

Jsi to, co vstřebáváš. Obsah tvých střev může za to, jak se cítíš. To je základem silné imunity a pevného zdraví.

Výživa od prenatálu k pubertě

Efektivní mikroorganizmy

Kurz pro Vás připravili

Barbara Miller, MD.

Barbara Miller je lékařka a odbornice na funkční medicínu. Je vyjímečná svým celostním přístupem k člověku, který zahrnuje jak fyzickou tak lékaři často opomíjenou duševní stránku. Její praxe stojí na pozorné interpretaci výsledků krevních rozborů, na ladění hormonální rovnováhy, na odstraňování chyb ve stravování a na zachování zdravého střeva. Paní doktorka je také skvělou řečnicí a učitelkou, která upoutá svým projevem, proto kurz s ní pro Vás jistě bude nevšedním a obohacujícím zážitkem.

Mgr. Michaela Alali Beitlová

Míša Verde Beitlová je zdravě sebevědomá žena s onkologickou zkušeností, autorka projektu Vitamíny s příběhem a spoluautorka projektu Umělci života. Po dokončení náročné dvouleté léčby v komplexním onkologickém centru si přála zůstat zdravá. K tomu jsou potřeba informace a sebevědomí vzít zdraví do svých rukou. Obojí už přes 8 let neustále prohlubuje a pomáhá tak i lidem kolem sebe. Její přínos je umění pracovat s informacemi a šířit je srozumitelnou formou dál.